Rodzaje depilacji – jaką wybrać?

Trwa moda na piękne, zadbane i gładkie ciało. Kobiety więc chcąc nie chcąc, pragnąc wyglądać pięknie, ponętnie i modnie, muszą poddawać się zabiegom depilacji. Możliwości pozbywania się niechcianych włosów z różnych miejsc ciała jest sporo. Jednak tak naprawdę każda z tych możliwości ma jakieś wady, na tule poważne, że niekiedy depilacja nie jest tym zabiegiem, który korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, a nawet na wygląd i stan skóry, nie mówiąc już o stanie finansów. Niektóre tych metody są trudne do przeprowadzenia, kłopotliwe, bolesne, inwazyjne, meczące, zajmujące dużo czasu, kosztowne i nie zawsze w dodatku dają super efekt, w postaci idealnie gładkiej, nieskazitelnie wyglądającej skóry. Dlatego dobranie dobrego rodzaju depilacji niekiedy graniczy z cudem. Wiele pań co jakiś czas po prostu zmienia sposób depilacji, zawiedzione są efektami, jakie można uzyskać. Oto przegląd najpopularniejszych sposobów na usuwanie włosków.

  • Golenie – zabieg prosty, w miarę tani, choć lepiej nie stawiać na najtańsze maszynki i na najtańsze kremy do depilacji. Poza tym golenie trzeba praktycznie przeprowadzać codziennie, jeśli chcemy mieć co dzień nogi idealnie gładkie. Nie zawsze też jest możliwe golenie bez podrażnień – czas, podrażnienia, a nawet zranienia są spowodowane – wrażliwą skóra, nieprawidłową techniką golenia pośpiechem, używaniem zużytej za bardzo maszynki,. Nieodpowiednim nakremowaniem i zmiękczeniem włosków. By uzyskać lepszy efekt, warto przed goleniem nogi wymoczyć w ciepłej wodzie, zrobić porządny peeling, posmarować specjalnym zmiękczającym preparatem i użyć odpowiednio wyprofilowanej, elastycznej maszynki.
  • Woskowanie – najlepiej wykonać ten zabieg u kosmetyczki, co oczywiście także jest dość kosztowne, tym bardziej, że trzeba go w zależności od rodzaju włosków powtarzać, co najmniej raz na miesiąc, chyba że ktoś ma wyjątkowo delikatne włoski. Ogólnie wosk jest przeznaczony też dla pań o włoskach delikatnych, takich, które łatwo można wyrwać, ale też jednocześnie dla tych pań, które nie mają skóry skłonnej do podrażnień. Inaczej zawsze po taki usuwaniu woskiem przez kilka dni skóra będzie podrażniona, będą się pojawiać szpecące zaczerwienienia, kropki. Poza tym zabieg woskowania, szczególnie ten wykonywany samodzielnie, nie zawsze daje dobre efekty, a jest bardzo bolesny.
  • Kremy do depilacji – to metoda na idealnie gładkie nogi, bez bólu i bez podrażnień, chyba, że jesteśmy uczulone na któryś ze sadników. Jednak to tak naprawdę jest metoda tylko na wyjątkowe okazje – kremy są dość drogie i bardzo mało wydajne. Efekty utrzymuje się zaś bardzo krótko, tak jak po goleniu, może dzień dłużej niż po goleniu włoski nie są widoczne iw wyczuwalne. Minusem jest także to, że ta metoda depilacji zabiera dość sporo czasu. Poza tym to metoda chemiczna, zawsze jest więc to trochę narażenia się, szczególnie, jeśli stosujemy ta metodę dość często. Te substancje przecież wnikają w skórę. Dlatego także nie jest to metoda, którą można tak zupełnie bez obaw stosować.